Як допомогти дитині навчитися читати

   Ви вже допомогли своїй дитині навчитися повзати, ходити та ходити на горщик? Настав час переходити на новий рівень батьківства, час навчити ваше чадо читати. Ви можете бути досвідченим читачем, але ви швидко зрозумієте, що навчати маленьку дитину читати зовсім не легко.

   Важливо перш за все усвідомити, що навчання читанню може забрати багато часу, незважаючи на те, чи ви готуєтеся до школи чи просто вирішили підготувати дитину. На щастя, є багато методик, які сприяють покращенню процесу.

   Ви дійсно впевнені, що дитина готова?

   Багато батьків думають собі, що раз дитині вже виповнилось 4 чи 5 років, вона одразу готова навчатись читати. Насправді ж це не так. Власне, багато дітей не починають читати раніше 7 -8 років. Перед тим як розпочинати, впевніться що дитина знає алфавіт і звуки, які передає кожна буква. Ви можете попрактикуватися звуки кожен день, поки їдете в машині, під час сніданку чи навіть перед сном. Чим краще ви вивчете звуки, які передають букви, тим швидше дитина буде готова до читання.

   Йдіть до бібліотеки!

   Якщо ви хочете тісного зв'язку з дитиною, який би об'єднав вас, поведіть дитину до бібліотеки нехай вона вибере декілька книг, щоб почати практику. Існує велике розмаїття книг з популярними героями, які розроблені для полегшення процесу навчання. Наприклад, якщо дитині подобається рибка Дора, можна вибрати про неї книги і приступати до читання.

   Читайте з дитиною щодня!

   Показуйте кожне слово, яке читаєте, це підбадьорить дитину називати слова разом з вами. Коли дитина не знає слова, намагайтесь не розчаровуватися, а натомість артикулюйте слово голосніше. Не зациклюйтесь на складних для дитини словах, продовжуйте читати. Це може спантеличили і демотивувати дитину від подальшого навчання.

   Зробіть список слів, над якими працює дитина!

   Гарною ідеєю є зробити навчальні флеш карти і використовувати їх під час навчання. Носіть ці флеш карти з собою, так щоб можна було їх будь-де витягнути і вчитися - навіть якщо ви чекаєте в черзі чи в парку, так щоб можна було їх переглядати.

   Завантажте інтерактивні ігри!

   Інтерактивні додатки - це веселі та захоплюючі завдання, які дитина виконує потребуючи мінімум настанови від дорослих. Найкраще що є в цих іграх, це те що дитина починає захоплюватись читанням, і це стимулює її вчитися. Не важливо, яким є рівень розвитку вашої дитини, коли ви починаєте вчитися, пам'ятайте що слід бути терплячим та спокійним. Ніколи не впадайте у відчай і не нервуйте. Навіть якщо виглядає так, що дитина вчиться помаленьку, памятайте, одного дня все зміниться. Одні діти вчаться довше за інших, і це теж норма. Найважливіше не забувати, що ви працюєте над тим щоб дитина полюбила читання назавжди. Це і тим, що насправді має значення.