Частина ІІ: Вісім істин, які повинні знати батьки про СПАУ - синдром порушення уваги та активності...

Секрет № 3: позитивна увага.

   Діти з синдромом дефіциту уваги переважно дуже потребуть позитивної уваги і реагують бурхливо на негатив чи покарання. Для початку почніть відмічати гарну поведінку, і хваліть дитину, ігноруючи неприйнятну поведінку. Наприклад, якщо ваша дитина катуляється і видає дивні звуки, коли ви допомагаєте їй виконувати домашнє завдання, просто проігноруйте поведінку дитини і скажіть, що давайте ви подивитесь наскільки швидко ви зможете справиться. Коли дитина заспокоїться, ви можете її похвалити і підбадьорити. Це видаватиметься важко попервах, тому що це як правило зовсім не те, як реагують батьки в такій ситуації. Роздратування і коректування - це наша інстинктивна реакція на подібну ситуацію, яка націлена на усунення проблеми. Але без усвідомлення цього ми підштовхуємо дітей до неприйнятної поведінки, бо для таких дітей, будь-яка увага краща за її відсутність. Гірше коли ми ігноруємо гарну поведінку, ми не заохочуємо її та дитина не розуміє, що добра поведінка призводить до позитивної уваги. Коли ви вдаєтесь до селективної уваги, увага, на яку дитина заслужила буде збільшуватись, а проігнорована - зменшуватись. Цей поворот на 180 градусів може зробити чудо для малої дитини, яка має проблеми з концентрацією уваги та гіперактивністю. Важливо пам'ятати, що неадекватна поведінка повинна ігноруватися на 100% , в той час коли 70-80% гарної поведінки слід похвалити, зменшуючи таке мотивування до половини. Основна ціль - навчити дитину саму контролювати свою поведінку.

Секрет № 4: командна робота.

   Ви+Ваша дитина = Команда Більшість програм для дітей зі СПАУ направлені на тренування батьків, що є надзвичайно важливо, але вони не стосують напряму дітей. Тому рекомендуємо, щоб діти з батьками працювали в командах. Для прикладу, одна із таких програм передбачає, що діти працюють із батьками над релаксаційними вправами, які направлені на покращення концентрації і зменшення розчарувань. Це веселі вправи до яких додається бланк де фіксується прогрес дитини. Однак варто пам'ятати, що чудодійного раптового сцілення не слід очікувати.

   Із власного досвіду хочу відмітити, що ми досягали успіху завдяки широкому спектру підходів (когнітивина реабілітація, модифікація поведінки і релакс терапія) які поєднувались з з новою методикою "Я можу" , які таки призвели до суттєвого покращення в поведінці та навчанні. При роботі з дітьми та їх батьками, ними вивчаються способи вирішення проблем, їм викладають про соціальні навички, щоб підняти мотивацію і самовпевненість. Таким чином дитина вчиться вкладати в досягнення основні навики, які їй слід опанувати, а саме покращення уваги, концентрація та функції відповідальні за пам'ять та самоконтроль. В результаті виграє вся сім'я.

Секрет № 5: тактильний контакт.

   Більшість дітей зі СПАУ потребуть багато фізичного контакту. Любіть їх, обіймаючи, катуляйтеся з ними, лоскочіть їх, гладьте.

Секрет № 6: сконцентруйтеся на сильних сторонах.

   Знайдіть і мотивуйте сильні сторони дитини, її інтереси чи здібності. Допоможіть їй використати їх як компенсацію за якісь неспроможності. Давайте дитині винагороди, хваліть її гарними словами, посмішками, гладьте їх по голівці якомога частіше.

Секрет № 7: розвиток моторики.

   Пограйтеся з дитиною у гру для розвитку моторики. Наприклад, скакання під музику, підкидання і вміння ловити предмет розвивають координацію рухів і здатність виконувати вказівки без тиску, а також додає впевненості в собі. Діти із даним синдромом можуть мати проблеми з координацією, тому ці поради є досить доречними.

Секрет № 8: Послідовність вигідна всім.

   Усім без винятку батькам слід дотримуватися послідовності в діях, а особливо батькам з малими дітьми зі СПАУ. Виснажені батьки прагнуть швидкого виправлення імпульсивної неконтрольованої поведінки. Тому вони переважно дотримуються однієї стратегії поки не побачать, що вона працює.

   СПАУ - це розумова інакшість, мозок вашої дитини працює інакше ніж 95% їхніх однолітків. Тому однієї готової універсальної методи, яка на 100% підійде вашій дитині не існує. Ваші стратегії повинні бути поділені на маленькі частини, з акцентом на винагороди і сильні сторони вашої дитини. Я навчаю батьків, як правильно зрозуміти поведінку своєї дитини і як обрати саме той підхід, який буде працювати. Я також допомагаю батькам розвивати позитивні підходи, що сприяють розвитку терпіння і розуміння для досягнення щастя у майбутньому. Нещодавні дослідження СПАУ дають нові дані що допомагають батькам і професіоналам краще зрозуміти, що відбувається в мозку такоі дитини. Слідкуйте за новими статтям у нашому блозі.

   Стаття за матеріалами сайту: childdevelopmentinfo.com.